Veteriner Cerrahi Aletler

Veteriner cerrahi aletler, veteriner hekimler tarafından çeşitli prosedürler için kullanılan özel aletlerdir. Bir evcil hayvanın gözlerini incelemek için kullanılan küçük aletlerden büyük ameliyatlar için kullanılan büyük aletlere kadar, veterinerler hayvanları teşhis etmek ve tedavi etmek için çeşitli aletler kullanır.

Veterinerlik cerrahi aletleri, hayvan bakımının zorluklarına dayanacak şekilde güçlü ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Aletlerin çoğu paslanmaz çelikten yapılmıştır ve enfeksiyon riskini azaltmak için aseptik teknikle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Aletler, kullanım amaçlarına bağlı olarak çeşitli boyut ve şekillerde gelir.

Veteriner cerrahi aletler, hayvan bakımının önemli bir parçasıdır. Bu özel araçlar, veterinerlerin başka türlü imkansız olacak çeşitli prosedürleri gerçekleştirmesine izin verir. Veteriner hekimler, her prosedür için doğru aletleri kullanarak hastalarının güvenliğini ve esenliğini sağlayabilir.

Veteriner Cerrahi Alet Çeşitleri

 • Veteriner Kastrasyon Çengeli
 • Veteriner Cerrahi Kulak Kesme Pensi
 • Veteriner Volkman Küret
 • Veteriner Stile
 • Veteriner Rumen Aletleri
 • Veteriner Oluklu Sonda
 • Veteriner Ekartör
 • Prolabsus malzemeleri
 • Abomasum Aletleri
 • Veteriner Uterus Pensi Çeşitleri
 • Veteriner Cerrahi Deri Dikme Pensi Çeşitleri

Veteriner Kastrasyon Çengeli

Bir veteriner kastrasyon çengeli, çiftlik hayvanlarının hadım edilmesinde kullanılan cerrahi bir alettir. Uzun kavisli bir şaft ve sonunda küçük bir kanca ile şekil olarak bir kroşe kancasına benzer. Kanca, skrotum veya testis dokusunu tutmak için kullanılır ve veterinerin kesin bir kesi yapmasına ve testisleri güvenli bir şekilde çıkarmasına olanak tanır.

Veteriner Stile

Veteriner stile hayvan derisinde kesikler yapmak için kullanılan bir cerrahi alettir. Bir sapa bağlı iki bıçağı olan bir makasa benzer şekildedir. Bıçaklar genellikle kavislidir ve bir noktaya kadar keskinleştirilmiştir, bu da hassas ve kontrollü kesiklere izin verir. Stile, kısırlaştırma ve kısırlaştırma gibi veterinerlik ameliyatlarında ve ayrıca yara kapatmada yaygın olarak kullanılır.

Veteriner Cerrahi Kulak Kesme Pensi

Veteriner cerrahi kulak kesme pensi, kedi ve köpeklerde dış kulak kanadını çıkarmak için kullanılan cerrahi bir alettir. Kulak kepçesini alttaki dokuya zarar vermeden hassas bir şekilde kesmek için tasarlanmış özel bir alettir. Alet genellikle üzerine bıçak takılı bir saptan oluşur ve bir neşter veya makasla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Saç kesme makinesi, genellikle kozmetik nedenlerle kulak kanadını çıkarmak için kullanılır ve ardından alttaki doku tekrar dikilir.

Veteriner Volkman Küreti

Veteriner Volkman küreti, bir hayvanın vücudundaki dokuları kazımak, temizlemek ve çıkarmak için kullanılan cerrahi bir alettir. Bir ucunda kulp bulunan uzun, ince, kavisli bir bıçağa sahiptir. Bıçak bir noktaya kadar keskinleştirilmiştir ve dokuyu dikkatlice kazımak için kullanılır. Volkman küreti, tümörleri, yabancı cisimleri ve ölü dokuları çıkarmak gibi veteriner cerrahisinde yaygın olarak kullanılır.

Veteriner Rumen Aletleri

Veteriner Rumen aletleri, hayvanlar üzerinde prosedürler gerçekleştirmek için kullanılan cerrahi aletlerdir. Bunlar tipik olarak pensler, makas ve sondalar gibi kavisli veya açılı bir bıçağa ve sapa sahip aletlerdir. Bu aletler yabancı cisimleri, dokuları çıkarmak ve yaraları dikmek için kullanılır. Tipik olarak paslanmaz çelikten yapılırlar ve genellikle tekrar kullanılabilirler ve birden fazla kullanıma izin verirler.

Veteriner Oluklu Sonda

Veteriner oluklu sonda, veteriner hekimler tarafından kediler ve diğer küçük hayvanlar üzerinde çeşitli prosedürler gerçekleştirmek için kullanılan tıbbi bir cihazdır. Oluklu uçlu bir tüptür ve vücuda ilaç, sıvı ve diğer tıbbi aletleri sokmak için kullanılır. Ayrıca doku örnekleri almak, biyopsi yapmak ve röntgen çekmek için kullanılır. Kateter tipik olarak derideki küçük bir kesiden sokulur ve bir röntgen makinesi kullanan bir veteriner tarafından yönlendirilir. Oluklu uç, kateterin doğru bölgeye yerleştirilmesine ve herhangi bir organa veya dokuya zarar vermemesine yardımcı olur. Kateter daha sonra çıkarılır ve kesi dikiş veya bantla kapatılır.

Veteriner Ekartör

Bir veteriner ekartörü, veteriner hekimler tarafından hayvanların iç organlarına erişim sağlamak için kullanılan özel bir cerrahi alettir. Retraktör, saplı uzun, ince bir bıçaktır. Derideki küçük bir kesiden sokulur ve veterinerin cerrahi bölgeye erişmesine izin vermek için deriyi ve organları tutmak için kullanılır. Ayrıca biyopsi yapmak, yabancı cisimleri çıkarmak ve diğer tıbbi prosedürleri gerçekleştirmek için kullanılır. Veteriner retraktörleri, farklı hayvanları barındırmak için çeşitli boyut ve şekillerde gelir.

Prolabsus malzemeleri

Prolabsus malzemeleri, veteriner hekimlikte kullanılan bir tıbbi cihaz türüdür. Biyouyumlu polimerlerden yapılmıştır ve tıbbi prosedürleri desteklemek ve yönlendirmek için vücutta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Prolabsus malzemelerine örnek olarak dikişler, kateterler, kılavuz teller ve stentler dahildir. Esnek ve güçlü olacak şekilde tasarlanmışlardır ve genellikle ortopedik cerrahide ve cihazın tam olarak yerleştirilmesinin kritik olduğu diğer prosedürlerde kullanılırlar.

Abomasum Aletleri

Abomasum aparatları, veteriner tıbbında abomasal bozuklukları tedavi etmek için kullanılan bir tür tıbbi cihazdır. Destek sağlamak ve komplikasyon riskini azaltmak için geviş getiren hayvanlarda bir mide bölümü olan abomasuma yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Abomasum aparatlarına örnek olarak gastropeksi dikişler, gastropeksi bantlar ve gastropeksi stentler verilebilir. Bu cihazlar esnek ve güçlü olacak şekilde tasarlanmıştır ve herhangi bir geviş getiren hayvanda kullanılabilir.

Veteriner Uterus Pensi

Veteriner Uterus pensi, veteriner hekimliğinde çeşitli jinekolojik prosedürleri gerçekleştirmek için kullanılan tıbbi aletlerdir. Biyopsi yapmak, yabancı cisimleri çıkarmak ve diğer prosedürleri gerçekleştirmek için rahmi kavramak ve tutmak üzere tasarlanmıştır. Forseps, farklı hayvanları barındırmak için çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Tipik olarak paslanmaz çelikten veya plastikten yapılırlar ve esnek ve güçlü olacak şekilde tasarlanırlar.

Veteriner Cerrahi Deri Dikme Pensi

Veteriner cerrahi deri dikme pensi, veteriner hekimler tarafından hayvanlar üzerinde çeşitli prosedürleri gerçekleştirmek için kullanılan özel bir tıbbi cihazdır. Cilt ve diğer dokuları dikmek için özel olarak tasarlanmış bir pens türüdür. Pens, dikiş iğnesini hassas yerleştirme için tutmak ve yönlendirmek için kullanılan bir iğne tutucu ile donatılmıştır. Pens paslanmaz çelikten yapılmıştır ve güçlü ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Cilt dikişleri, yara kapamaları ve diğer cerrahi prosedürler için yaygın olarak kullanılır.

Veteriner Cerrahi Aletler Fiyatları

Veterinerlik cerrahi aletleri, küçük ameliyatlardan büyük doku onarımlarına kadar çok çeşitli veterinerlik prosedürlerinde kullanılan temel araçlardır. Veterinerlik cerrahi aletleri, çeşitli stil ve boyutlarda gelir ve aletlerin fiyatı, aletin tipine ve kalitesine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

Veteriner cerrahi aletleri satın alırken, aletlerin kalitesini fiyattan önce düşünmek önemlidir. Yüksek kaliteli aletler daha uzun süre dayanır, kullanımı daha rahat olur ve en yüksek hassasiyetle en iyi sonuçları sağlar. Birçok veteriner tedarikçisi, geniş bir cerrahi alet yelpazesi sunar, böylece müşteriler kendi özel ihtiyaçları için en iyi aleti bulabilirler.

Aletin kalitesine ek olarak, veteriner cerrahi aletlerinin fiyatı marka ve satıcı tarafından etkilenebilir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde çeşitli kullanım verilerinin analizleri için çerezler işlenebilmektedir.