Otomatik Turnike Otomatik Turnikeler
Otomatik Turnike Otomatik Turnikeler

Otomatik Turnike (MG000180)

Marka : MEDİBİL
İndirim Oranı : %17 İndirim
KDV Dahil : 27,52 TL
İndirimli : 20,85 TL  + KDV
KDV Dahil : 22,94 TL

El ve kol damarlarından kan alınması işleminde, kanı kolayca bulmak ve venöz basıncın artmasını sağlamak için kullanılan bir tıbbi sarf malzeme olan otomatik turnike, elastik bir özelliğe sahiptir ve kolayca takılıp çıkarılabilir. Ayrıca kol ve bacak yaralanmalarında da kanamanın durdurulması için kullanılabilir.

Otomatik turnikenin uygulanması, dirsekten yaklaşık 10 cm yukarıdan takılıp çekmek suretiyle yapılır. Böylece damarın üzerinde baskı oluşur ve kanın geri dönmesi engellenir. Venöz basıncın artması sayesinde, kan alımı daha hatasız ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Otomatik turnike, sıkı bir dokumaya sahip ve boyuna esnek bir plastik kilit ile donatılmıştır. Pratik bir şekilde uygulanabilmesi ve çözülebilmesi nedeniyle, tıbbi personel tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Ancak, otomatik turnikenin uzun süre takılı kalması, kan dolaşımını bozarak kangrene neden olabilir. Bu nedenle, otomatik turnike, kanamanın durdurulması için geçici bir çözüm olarak kullanılmalıdır ve en fazla 10 dakika takılı kalmalıdır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde çeşitli kullanım verilerinin analizleri için çerezler işlenebilmektedir.